Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 9 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Настільний футбол
Надворі дощить, а вам кортить пограти з друзями у футбол? Здійснити палке бажання і не розбити при цьому татову улюблену чашку допоможе настільна гра, яку легко створити власноруч!
Підготуйте:
- картонну коробку;
- довгі дерев'яні палички (шпажки);
- прищіпки двох кольорів (це будуть гравці-футболісти);
- кольоровий папір;
- аркуш зеленого картону;
- бинт;
- олівець;
- лінійку;
- ножиці;
- канцелярський ніж;
- білий коректор;
- клей-олівець або двосторонній скотч;
- кульку.
Захопила ідея настільного футболу? Читачі друкованої версії журналу “Джміль” зможуть ознайомитися з послідовністю виготовлення гри і швидко створити її. Тож покваптеся розгорнути журнал і мерщій відкривайте домашню майстерню. Бажаємо перемог у футбольних баталіях!
А чи знаєте ви, що з настільного футболу (table soccer) проводять навіть чемпіонати світу? Цей вид спорту має й інші назви - фусбол (foosball) та бейбі-фут (babyfoot).
Настільний футбол придумав француз Люсьєн Розангартан, співробітник автомобільної фірми "Citroёn". Перший же патент на гру отримав Алехандро Фіністерре, редактор і поет з Галісії. Фіністерре був поранений під час одного з фашистських бомбардувань Мадрида за часів громадянської війни в Іспанії. У лікарні, коли він дивився на поранених дітей, що сумували, бо не могли грати в улюблений футбол, до нього прийшла ідея гри, аналогічної настільному тенісу. Алехандро попросив свого знайомого теслю Франсиско Хав'єра Альтун виготовити спеціальний футбольний стіл.
- Як ви гадаєте, чи легко грати у настільний футбол?
- А чи однакові правила у фусболі й звичайному футболі? Що у цих правилах має бути спільного? Чим вони, на вашу думку, відрізняються?
- Дізнайтеся про правила фусболу і проведіть чемпіонат групи/класу.
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.