Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 4 /2017) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Автомобіленаріум
Бесіда за картиною Віктора Зінченка
(повна версія)
Ласкаво просимо до світу машин та механізмів! Цей автомобіленаріум займає одну зі стін київського автомотоклубу.
Одразу впадає в око машина на передньому плані — несподіване поєднання автомобіля з літаком. На вигляд вона неначе справжня: виблискує металевий корпус, так і хочеться торкнутися долонею її гладеньких округлих боків, зазирнути крізь темне скло всередину салону…
- Як би ви назвали такий транспортний засіб?
Розгляньмо й інші автомобілі.
- На вашу думку, вони сучасні чи старовинні? Чому ви так вважаєте?
Зображені автівки кругленькі, з “пузатими” крилами над колесами, високими ґратками під капотом. Такий вигляд мали автомобілі за часів, коли їх тільки почали виготовляти. Сьогодні ж такий стиль називається ретро. З часом дизайн автомобілів змінювався, цей процес продовжується і нині. Хтозна, які машини снуватимуть нашими дорогами у майбутньому...
Автор цієї дивовижної композиції Віктор Зінченко з дитинства захоплюється автомобілями. Він не лише малює їх, а й виготовляє їхні маленькі макети — моделі. Ми можемо помітити їх на картині (на полиці під настільною лампою, наприклад). А ще тут є машини-примари — авто, промальовані не повністю, з розмитими краями, що ніби розчиняються у світі механізмів. Бачимо безліч деталей: двигуни, шасі, трансмісії, шини тощо — все, що необхідно, аби зібрати чи відремонтувати автівку.
Уся картина заповнена різноманітними зображеннями, вільного простору тут майже немає. При цьому в ній вдало поєднуються два види образотворчого мистецтва: графіка з її строгими лініями і живопис з його барвистими мазками. Цікава й композиція: у самому центрі немає великих чітких об’єктів. Саме це й спонукає вдивлятися у деталі, розглядати і фантазувати...
- Знайдіть на картині елементи, що не зображують автомобілі або їхні частини. Як гадаєте, чому художник вписав їх у своє полотно?
Бесіду вела Катерина Окремова
В електронному додатку ви знайдете “портрети” машин з характером. Роздивіться їх і розкажіть власну історію про кожну машину. Який характер у автомобілів? Звідки ви дізналися про це? А як вони розмовляють між собою?
Цього разу Пензлик придумав дивовижне слово — автомобіленаріум. Як ви гадаєте, що це таке? Які слова у цьому слові заховані? Придумайте і створіть власні наріуми. Хто їх “населяє”?
Які ще незвичні слова ви знаєте? Як зрозуміти, що вони означають? А які дивовижні слова придумали ви?
Завантажуйте електронні додатки
Автомобіленаріум. Розглядаємо картину Віктора Зінченка
Машини з характером. Вернісаж Віктора Зінченка
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Захоплива картина сучасного українського художника Віктора Зінченка розповідає про різноманітні автомобілі. Роздивіться її разом з дошкільнятами та учнями молодшої школи, позмагайтеся, хто знайде на ній більше машин, поговоріть про минуле, сьогодення та майбутнє автомобільного транспорту.
А що крім машин можна побачити на картині? Як би ви назвали її? Чому? Чи схожа вона на музей?
Спробуйте разом з дітьми створити власний 3D-автомобіленаріум. Чим він відрізняється від картини? Можливо, це полотно стане поштовхом для створення музею автомобілів?
Педагог зможе провести бесіду з дошкільнятами та молодшими школярами на заняттях чи уроках з образотворчої діяльності, курсів “Мистецтво”, “Я у світі”, здійснити захопливу мандрівку Країною Автомобілів, порівняти автівки різних часів, зазирнути у майбутнє.