Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 3 /2016) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Королева саду
Кого б ви обрали королевою саду? Яких дерев найбільше у садах нашої країни? Якими свіжими хрумкими фруктами можна ласувати весь рік? Здогадалися? Дізнайтеся більше цікавого про яблуню у Клубі допитливих.
Найдавніші яблуні
Археологи виявили, що люди вирощували яблуні ще понад 8500 років тому! Це одне з найдавніших культурних плодових дерев на Землі. На нашій Батьківщині перший яблуневий сад був розбитий на території Києво-Печерської лаври ще за часів правління князя Ярослава Мудрого, тобто майже 1000 років тому.
Смачні та корисні
Яблука — найцінніше джерело мікроелементів та вітамінів. Лікарі вважають, що для підтримки здоров’я людина має споживати по одному-два яблука щодня. Англійське прислів’я радить: “З’їдай одне яблуко щодня, і лікар тобі не знадобиться”. Крім того, що ці фрукти чудово смакують свіжими, з них готують ще й силу-силенну наїдків! Яблука можна квасити, сушити, пекти, чавити з них сік, варити компоти, узвари, виготовляти варення, повидло, мармелад, дитяче пюре, додавати їх до салатів, десертів, робити з них начинку для пирогів і навіть… оцет.
Дізнатися, якими бувають яблуньки та їх плоди, які “яблучні” змагання влаштовують у світі, ще й поповнити свою скарбничку народної мудрості “яблучними” прислів’ями та приказками зможуть читачі друкованої версії журналу “Джміль”.
Завантажте електронний додаток, щоб показати дітям різноманітні яблуньки та сорти яблук — від маляток до велетнів.
Завантажуйте електронний додаток
“Яблуні та яблука”
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація ознайомлює дітей з найпоширенішим садовим деревом України — яблунею. Малята можуть поглибити свої знання, порівняти нову інформацію з тим, що вони бачили у бабусі в селі, на дачі, дізнатися багато нового й цікавого про яблуні та яблука.
За матеріалами публікації можна провести екскурсію до яблуневого саду, скласти з дітьми казкову історію про яблука та їхню матусю-яблуньку, створити аплікації, поробки на цю тему, а також викласти яблучка мозаїкою та побудувати з деталей конструктора.