Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 2 /2016) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Весняна плутанина
Настільна гра для дошкільнят і молодших школярів
(повна версія)
— Наша подорож до Країни Граматики була захопливою, але я трохи втомився й скучив за гарними весняними краєвидами, — звернувся до друзів Пензлик і запросив Джмелика та дівчаток до весняного лісу. Там на них чекала справжня плутанина. Спробуйте розібратися, що ж там сталося, завітавши до Ігротеки.
ПРОГУЛЯНКА НАВМАННЯ
Гра для дошкільнят
Поклавши на стіл картину, зручно розмістіться навколо неї. Встановіть черговість ходів. Наприклад, від наймолодшого учасника до найстаршого, в абетковому порядку перших літер імен гравців або за годинниковою стрілкою. Гравець, який здійснює хід, спочатку визначає, скільки кроків зробить, потім, зав’язавши очі хусткою, “крокує” двома пальчиками по картині. Спинившись на якомусь її фрагменті, розплющує очі й розглядає його. Має назвати те, що бачить, визначити, чи таке буває навесні, якщо ні, пояснити, чому, й сказати, коли ж це буває.
МИТТЄВИЙ ПОГЛЯД
Командна гра для дошкільнят і школярів
Гравці об’єднуються у пари або трійки й отримують завдання: подивитися кілька секунд на весняну картину, а потім записати на аркуші всі недоладності, які помітили. Не варто обмежувати дітей у часі. Треба дати їм можливість записати все, що побачили. Коли команди виконають завдання, можна ще раз на кілька секунд показати картину. Можливо, хтось із гравців помітить тепер нові “помилки”. Перевіряти можна так: кожна команда повідомляє одну невідповідність, яку вона записала. Якщо такий запис є і в інших команд, усі отримують по одному балу, якщо цю недоладність більше ніхто не помітив, команда отримує 3 бали.
Дошкільнята запам’ятовують “помилки” та називають по черзі.
Створіть власні весняні плутанини й розпочинайте ігри спочатку.
Ігрове поле для настільної командної гри — мандрівки весняним лісом для дітей старшого дошкільного і молодшого шкільного віку ви знайдете на сторінках друкованої версії журналу “Джміль”. А на тих, хто завантажить електронний додаток до цієї публікації, чекає ще один сюрприз — інтерактивне ігрове поле. Захопливої вам подорожі!
Завантажуйте електронний додаток
“Весняна плутанина”
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Настільна гра у цікавій та дотепній формі допомагає педагогу закріпити знання дошкільників та молодших школярів про ознаки весни, пов’язані з нею зміни у житті рослин і тварин. На заняттях чи уроках з природознавства можна провести захопливу віртуальну екскурсію у весняний ліс, з розвитку мовлення — придумати з малятами цікаві історії, а під час образотворчої діяльності — спробувати намалювати власні весняні загадки. Така інтегрована робота активізує пізнавальну діяльність малят, розвиває їхню увагу, пам’ять, уяву, фантазію.