Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 1 /2016) | < До попередньої статті До наступної статті > |
У Країні Емоцій
Вистава для старших дошкільнят та молодших школярів
Насамкінець Нотка запросила всіх до незвичайної країни, де живуть різні емоції. З деякими з них діти вже зустрічалися на сторінках журналу, а з якимись — і у житті.
Дійові особи: Софійка, Назар, Катруся, інші діти; емоції: Радість (помаранчева), Інтерес (блакитний), Подив (салатовий), Сум (фіолетовий), Гнів (червоно-чорний), Страх (сірий), Сором (рожевий), Відраза (зелена); Мері Поппінс (дорослий).
Сцена 1
На дитячому майданчику
З боків сцени — декорації кущиків, іграшки, лава. Перед задником — завіса. Під аудіозапис увертюри до кінофільму “Мері Поппінс, до побачення!” (муз. М. Дунаєвського) виходить Мері Поппінс, тримаючи в руках парасольку з різноколірними секторами.
Мері Поппінс
Я — няня
найвідоміша у світі.
Я знаю все,
що відчувають діти.
А ви, дорослі,
чи мене впізнали?
(Глядачі відповідають).
Сюди я не даремно
завітала.
Емоції тут різні
завирують
І день у різні барви
зафарбують.
Крутить парасольку і відходить убік.
Звучить “Рондо” В. А. Моцарта, чути дитячий сміх та галас. Вибігають діти, довільно рухаються під музику, вітаються одне з одним і починають гратися. Головні персонажі на передньому плані: Софійка позує з книжкою, Катруся її малює. Підбігає Назар, хоче подивитися на малюнок, але Катруся відганяє його. Тоді хлопчик підбігає з іншого боку, хапає малюнок і тікає. Дівчатка намагаються його наздогнати.
Катруся
Назарчику, віддай картину!
Назар
Люблю ганяти без упину!
(До глядачів).
Ну, дожени мене спочатку!
(До дівчаток).
Які ж повільні ви, дівчатка!
Софійка
Катрусю, не ганяйся, досить!
Сам принесе,
Ще й перепросить.
Дівчатка відходять. Назар сміється, дражнить дівчаток на відстані, Катруся плаче, Софійка обіймає подружку. Мері Поппінс підходить до дітей.
Мері Поппінс
Катруся наша знову плаче.
А ти, Назаре, радий, бачу?
І крик, і сміх я разом чую.
Ой‑ой! Емоції вирують!
Назар
Емоції? Про що це мова?
Що значить
це незвичне слово?
Підбігають інші діти.
Мері Поппінс
Це й справді
треба пояснити,
Щоб світ емоцій
знали діти,
Щоб впізнавали
сум і сором,
Щоб співчували
щиро горю,
Щоб радість
друга поділяли
І гнівом
мудро керували.
Катруся
Це допоможе
нам дружити?
Софійка
У мирі й злагоді всім жити?
Мері Поппінс (крутить парасольку)
Свої я чари розсипаю…
Прошу до чарівного краю!
Сипле на дітей блискітки, конфеті… Діти йдуть зі сцени. Гасне світло.
Побувати разом з Назаром, Катрусею та Софійкою у Країні Емоцій, пережити там незвичайні пригоди, а потім розповісти про них іншим малятам зможуть читачі друкованої версії журналу “Джміль”. Яскравих прем’єр на Малій сцені!
До скарбнички методиста
Майже пригодницька вистава для старших дошкільнят та молодших школярів допомагає у цікавій незвичайній формі розповісти дітям про емоції, їхню роль у нашому житті, показати важливість не тільки позитивних, а й негативних емоцій, навчає співчувати та співпереживати.
Така інтегрована діяльність вчить співпрацювати, розвиває емоційний інтелект, сценічні й музичні здібності, мовлення, пам’ять, увагу та уяву малят.
Вистава може стати одним з етапів освітнього проекту, присвяченого емоціям та почуттям, допоможе підсумувати роботу з дітьми, спонукає їх замислитися про важливість почуттів та емоцій у житті людини.
<< До змісту номера (“Джміль” № 1 /2016) Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.