Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 4 /2015) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Лине пісня з глибини віків про безсмертну славу козаків
Досі ми розповідали здебільшого про славні бойові будні козаків, а стаття письменниці Аліни Туз допоможе вам розповісти дошкільнятам і молодшим школярам про мирне життя українських воїнів, козацькі музичні інструменти та музику часів бойової слави запорожців.
Козацькі музичні інструменти
Козацька кобза — невеличкий струнний інструмент, на якому грають щипками. Має 4–6 струн, серед яких нижня — бас. Завдяки такій конструкції на кобзі можна грати і мелодію, й супровід водночас, що робить її універсальним інструментом. На ній грають марші, журливі пісні, думи, танцювальну музику. Завважмо: кобза була інструментом козацької військової старшини, тим часом як кобзарі, сліпі співці, грали на бандурах.
Більше дізнатися про сурму, тулумбас, прочитати і обговорити оповідку про козаків ви зможете, скориставшись друкованою версією журналу “Джміль”. Електронний додаток до видання допоможе здійснити подорож у світ козацьких інструментів наочною та яскравою.
Завантажуйте електронний додаток
“Лине пісня з глибини віків про безсмертну славу козаків”
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Історії про музичні інструменти вдало доповнюють матеріали освітнього проекту з українознавства “Ми — діти козацького роду” для дошкільнят та молодших школярів. Такі розповіді можуть стати поштовхом до вивчення особливостей різних народних музичних інструментів, дослідження їх звучання, а також допомагають провести заняття з образотворчого мистецтва, музичного та естетичного розвитку, ознайомлення з мистецтвом, активізують пізнавальну діяльність, поповнюють активний та пасивний словник дітей.