Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 5 /2014) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Студія декоративного мистецтва
Дерево життя
Витинанка-оберіг
Одного разу Джмелик, замислено споглядаючи дерева, звернувся до Пензлика:
— Друже, я помітив дивну річ: дерева дуже схожі на людей: коріння — це наче ноги, стовбур — тулуб, а гілки — руки…
Пензлик погодився:
— Справді, Джмелику! А ще дерево можна порівняти з життям людини: коріння — то минуле, стовбур — сьогодення, крона — майбутнє.
Запрошуємо всіх охочих створити власноруч Дерево життя й навчитися вирізувати витинанки. Для цього потрібні лише аркуші кольорового картону та паперу, олівець, гумка, ножиці, клей та добрий настрій. Тож погоджуйтеся на пропозицію Джмелика і до зустрічі на сторінках журналу!
До скарбнички методиста
Мистецтво витинанки відоме всім педагогам дошкільної та початкової освіти. З ним досить часто ознайомлюють дошкільників та молодших школярів на заняттях з художньо‑естетичного розвитку і народознавства, але асортимент виробів, які малята виготовляють у цій техніці, не надто широкий. Вирізання витинанок розвиває просторове мислення, креативність, дрібну моторику. Це гарний привід пояснити дітям, що таке симетрія, поєднати математику і образотворчість.
Стаття допоможе педагогові навчити своїх маленьких вихованців виготовляти витинанку‑оберіг “Дерево життя”. Заняття чи урок можна зробити інтегрованим — розповісти дітям, що таке обереги, для чого їх створюють, кому і коли дарують, а потім усім разом зробити подарунки батькам, бабусям і дідусям, братикам і сестричкам, воїнам АТО… І заняття набуде зовсім іншого звучання — емоційне залучення дітей у справу, яку вони роблять, сприятиме проростанню в їхніх серцях доброти, чуйності, щирого прагнення дарувати радість.
<< До змісту номера («Джміль» № 5 /2014) Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.