Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера («Джміль» № 1 /2013) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Коли інструменти грають разом
Чи любите ви слухати музику, відкривати її таємниці? Кожна мелодія — неповторна й цікава, як казка. Але зрозуміє її лише той, хто зуміє відчути. Ви спитаєте: як же дізнатися, про що розповідає музика? Адже вона не говорить, хоча й звучить. Це легко! Треба слухати не лише вухами, а всім серцем, тоді звуки проникають у самісіньку душу й там розквітають чарівними казками та картинами. Вони можуть бути веселі або сумні, грайливі або спокійні, жартівливі, серйозні — різні, як ми з вами, як погода за вікном, як кольори веселки. І для кожного настрою — свій голос, свій музичний інструмент. А коли інструменти збираються всі разом, в оркестрі, настає справжнє свято. Тож ласкаво просимо до Оркестрового класу!
МУЗИЧНИЙ СЮРПРИЗ КОРОЛЯ ЛЮДОВИКА ХІV
У палаці короля Франції Людовика ХІV всі готуються до грандіозного свята. Цей винахідливий правитель щоразу дивує своїх гостей якоюсь вигадкою: яскравими феєрверками, вишуканими стравами, чудернацькими виставами. Але цього разу вельможі побачать щось таке, що вразить увесь світ.
До Лувру під’їжджають карети, слуги метушаться, зустрічаючи шанованих гостей. Повагом заходять до палацу дами у дивовижних сукнях, рясно оздоблених мереживом, стрічками і діамантами, та кавалери у парчевих камзолах. Згоряючи від нетерпіння, всі чекають обіцяного сюрпризу. Нарешті відчиняються двері святкової зали, і разом із сяйвом тисячі свічок звідти лине чарівна, незрівнянна музика, якої вони ніколи досі не чули. Вона гучна й ніжна водночас. Здається, це грає музикант-велет на якомусь диво-інструменті. Слухачі зачудовано завмерли.
А коли музика стихла, вибухнув грім оплесків, залунали захоплені вигуки:
— Неперевершено! Бравісімо!!! Що це?
— Це оркестр! — відповів король так невимушено, ніби сказав щось, усім відоме.
Гості здивовано знизували плечима. Досі вони ніколи не чули про оркестр і не бачили, щоб стільки музикантів грали одночасно. Зазвичай музичній твір виконував один музикант або співак.
Слово окестра було відоме з часів Давньої Греції, де воно означало частину сцени, на якій розміщувався хор. А тепер при дворі Людовика ХІV з’явилися одразу два оркестри — один, великий, грав на балах, а другий, менший, супроводжував монарха у походах. Так з’явилися військові оркестри.
Звучання оркестру залежить від того, які музичні інструменти і наскільки злагоджено гратимуть, як керуватиме диригент. Дізнатися, як добирають музичні інструменти у симфонічний оркестр і чому саме так, а також пограти в музичні ігри з Ноткою ви зможете в Оркестровому класі у друкованій версії журналу “Джміль”.
<< До змісту номера («Джміль» № 1 /2013)
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.